Zaloguj się
login
hasło kwatery pokoje agroturystyka
Brak konta ? Zarejestruj się !
   Strona główna   |    Regulamin   |    Kontakt   |    Pomoc   |    Zaloguj się

Typy ośrodków


W serwisie przyjęto następujące umowne typy ośrodków:

Agroturystyka - obiekt prowadzony przez gospodarzy związanych w różnym stopniu z gospodarką rolną, dla których turystyka jest dodatkowym zajęciem. Położony w atrakcyjnej przyrodniczo okolicy w małej miejscowości.

Apartament - samodzielne mieszkanie z osobnym wejściem, wyposażone w urządzenia gospodarstwa domowego, przeznaczone dla gości turystycznych.

Domek turystyczny - domki kampingowe, drewniane chaty lub domki murowane są to obiekty usytuowane na kampingach, polach namiotowych lub wolno stojące. W zależności od standardu mogą być wyposażone w różne urządzenia gospodarstwa domowego, posiadają najczęściej 1-2 pokoi oraz wspólne miejsce do przygotowywania posiłków.

Kwatera prywatna - pokoje lub część domu (piętro, skrzydło), przystosowane do przyjęcia gości, ale znajdujące się w budynku, w którym mieszka właściciel.

Pensjonat jest to obiekt przeznaczony wyłącznie dla gości turystycznych, zawierajacy recepcję, jadalnię, świetlicę, ale kameralny i dla małej liczby osób, bedący najczęściej w posiadaniu osoby prywatnej.

Dom wczasowy - duży obiekt przeznaczony do obsługi dużej liczby wczasowiczów, najczęściej bedący w posiadaniu zakładu pracy lub dużego biura turystycznego. Zawierający recepcję, jadalnię, własną kuchnię, świetlicę.

Hotel - obiekt posiadające formalne cechy hotelu. Przeznaczony do obsługi nie tylko ruchu turystycznego, ale także lub przede wszystkim spełniający funkcje konferencyjne, biznesowe.

Kamping, pole namiotowe - obiekt oferujący miejsce do rozbicia namiotu, postawienia przyczepy kampingowej lub kampera.

Stadnina - obiekt którego głównym celem jest amatorska lub zawodowa hodowla koni oraz zapewnienie turystom możliwości aktywnego wypoczynku związanego z końmi.


   Strona główna   |    Regulamin   |    Kontakt   |    Pomoc   |    Zaloguj się
kwatery, pokoje, agroturystyka, turystyka